Jaké výstavy a akce letos vila Löw-Beer připravuje?

Jakmile se zlepší epidemiologická situace a bude možné vilu otevřít pro návštěvníky, zahájíme dvojvýstavu připravenou s Židovským muzeem v Praze Přetnuté životy & Archy rodiny Maierovy. V současné době probíhají online workshopy pro studenty Život by mohl být tak krásný, které tematicky vycházejí z deníků Ruth Maierové, o níž výstava pojednává.

Vrcholem sezóny pak bude výstava založená na dlouhodobém výzkumu poválečné historie vily Löw-Beer, kdy budova téměř šedesát let sloužila jako středoškolský internát. O prázdninách už potřetí spojíme síly s Kinem Art a v zahradě vily opět vznikne letní kino. Na léto připravujeme také jednu novinku - open air divadelní představení.

Číst dál...

Letní příměstské tábory: Z prvohor do Vily Löw-Beer v Brně

Ve spolupráci s Lipkou jsme na léto připravili příměstský tábor, který budeme realizovat ve dvou termínech 19.–23. 7. a  26.–30. 7. 2021. Vydejte se s námi na jedinečnou cestu od prvohorní pouště po městský park. Prozkoumejme vývoj místa, na kterém se odvíjel příběh industriálního centra v srdci Moravy.

Tábor je určený dětem od 7 do 11 let (I. stupeň ZŠ) a probíhá v jedinečných prostorách interiéru a zahrady secesní Vily Löw-Beer v Brně. Součástí ceny tábora je celodenní stravování i výlet. Přihlašování probíhá již nyní, online na webu Lipky: www.lipka.cz/tabory

Číst dál...

Nová hra pro děti v zahradě vily Löw-Beer

Čarokrásná zahrady vily Löw-Beer je domovem mnoha zvířátek. Bydlí tu také rozpustilá veverčí holka Věrka. I když je ještě maličká, dobře ví, že veverky si musí dělat zásoby na horší časy a zimní období. Má však každý den tolik starostí a práce! Lekce akrobacie a skákaní, průzkum zahrady, hraní s ostatními zvířecími kamarády.

A navíc je také trochu zapomnětlivá... Pomůžete veverce Věrce najít zapomenutou skrýš s oříšky v naší zahradě? Pokud se vám to podaří, odměna vás nemine. Herní brožurku Oříšky pro veverku Věrku si můžete vyzvednout na pokladně vily/v průchodu do zahrady nebo stáhnout pod tímto odkazem a vytisknout doma.

Číst dál...
červen 2022
Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Host ve vile: Divadlo kjógen

Lednový host našeho pravidelného pořadu byl skutečně netradiční. Ve středu 31. ledna 2018 schodišťovou halu vily ovládlo japonské divadlo. Pozvání totiž přijal herec, moderátor a choreograf Igor Dostálek z Malého divadla kjógenu.

Kjógen, který v překladu znamená „bláznivá“ nebo „umně vyšperkovaná slova", dosáhl největšího rozkvětu ve 14. století, ale je provozován i v současnosti. V roce 2001 byl kjógen jako žánr dokonce zařazen mezi nehmotné památky světového kulturního dědictví UNESCO.

Povídání o japonském divadle a kultuře doplnilo Malé divadlo kjógenu dvěma fraškami. Kjógen Kaki jamabuši (Horský asketa zlodějem tomelů) pojednával o horském mnichovi, který se vrací z pouti a dostane hlad. Vyleze na tomel a začne jíst jeho plody, nachytá ho ovšem sadař a pořádně si z něj vystřelí. Kučimane (Papouškování) bylo veselou příhodou ze života pána a jeho přihlouplého horlivého sluhy, jenž si příkaz "dělej přesně, co ti řeknu" vyloží po svém, a následně jedná s pánovým hostem jako se sluhou.

 

Více fotografií zobrazíte kliknutím na následující odkaz:

Divadlo kjogen kalendar