Jaké výstavy a akce letos vila Löw-Beer připravuje?

Jakmile se zlepší epidemiologická situace a bude možné vilu otevřít pro návštěvníky, zahájíme dvojvýstavu připravenou s Židovským muzeem v Praze Přetnuté životy & Archy rodiny Maierovy. V současné době probíhají online workshopy pro studenty Život by mohl být tak krásný, které tematicky vycházejí z deníků Ruth Maierové, o níž výstava pojednává.

Vrcholem sezóny pak bude výstava založená na dlouhodobém výzkumu poválečné historie vily Löw-Beer, kdy budova téměř šedesát let sloužila jako středoškolský internát. O prázdninách už potřetí spojíme síly s Kinem Art a v zahradě vily opět vznikne letní kino. Na léto připravujeme také jednu novinku - open air divadelní představení.

Číst dál...

Letní příměstské tábory: Z prvohor do Vily Löw-Beer v Brně

Ve spolupráci s Lipkou jsme na léto připravili příměstský tábor, který budeme realizovat ve dvou termínech 19.–23. 7. a  26.–30. 7. 2021. Vydejte se s námi na jedinečnou cestu od prvohorní pouště po městský park. Prozkoumejme vývoj místa, na kterém se odvíjel příběh industriálního centra v srdci Moravy.

Tábor je určený dětem od 7 do 11 let (I. stupeň ZŠ) a probíhá v jedinečných prostorách interiéru a zahrady secesní Vily Löw-Beer v Brně. Součástí ceny tábora je celodenní stravování i výlet. Přihlašování probíhá již nyní, online na webu Lipky: www.lipka.cz/tabory

Číst dál...

Nová hra pro děti v zahradě vily Löw-Beer

Čarokrásná zahrady vily Löw-Beer je domovem mnoha zvířátek. Bydlí tu také rozpustilá veverčí holka Věrka. I když je ještě maličká, dobře ví, že veverky si musí dělat zásoby na horší časy a zimní období. Má však každý den tolik starostí a práce! Lekce akrobacie a skákaní, průzkum zahrady, hraní s ostatními zvířecími kamarády.

A navíc je také trochu zapomnětlivá... Pomůžete veverce Věrce najít zapomenutou skrýš s oříšky v naší zahradě? Pokud se vám to podaří, odměna vás nemine. Herní brožurku Oříšky pro veverku Věrku si můžete vyzvednout na pokladně vily/v průchodu do zahrady nebo stáhnout pod tímto odkazem a vytisknout doma.

Číst dál...
červen 2022
Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Diskuze o budoucnosti Arnoldovy vily

V úterý 20. února 2018 proběhla ve schodišťové hale vily Löw-Beer veřejná diskuze o budoucnosti Arnoldovy vily. Akci moderovala vedoucí Vily Löw-Beer v Brně, historička Petra Svobodová, do diskuze se zapojili děkan Fakulty architektury VUT v Brně Jan Hrubý, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje a starosta MČ Brno-sever Martin Maleček, místostarostka MČ Brno-sever Miriam Kolářová, zástupci spolku Kulturní centrum Josefa Arnolda i občané, kterým není osud Arnoldovy vily lhostejný.

Arnoldova vila postavená roku 1862 v Černých Polích se nyní nachází ve vlastnictví statutárního města Brna, které ji svěřilo do správy městské části Brno-sever. Budova je ve špatném stavebně-technickém stavu a figuruje na Seznamu ohrožených nemovitých památek ČR. O budoucím využití vily zatím není rozhodnuto, jako inspirace tak může posloužit i aktuální výstava v galerii Celnice – Arnoldova vila – možnosti a limity památkové obnovy, která vznikla ve spolupráci s Fakultou architektury VUT v Brně.

Na konci loňského roku brněnští radní schválili poskytnout městské části Brno-sever dva miliony korun na zpracování projektové dokumentace na rekonstrukci vily. Dokumentace by pak měla být podkladem žádosti o dotaci z Norských fondů. Během diskuze zazněla řada podnětů, co by mohlo být novou náplní Arnoldovy vily – např. kulturní a komunitní centrum; ArtLab pro studenty umění a teorie umění, kde by mohli prezentovat své dovednosti veřejnosti; muzeum národů Moravy nebo badatelské a edukační centrum cílené na druhou polovinu 19. století. Konečné slovo však bude mít majitel objektu, tedy statutární město Brno.

 

Více fotografií zobrazíte kliknutím na následující odkaz:

 

diskuze kalendar