Jaké výstavy a akce letos vila Löw-Beer připravuje?

Jakmile se zlepší epidemiologická situace a bude možné vilu otevřít pro návštěvníky, zahájíme dvojvýstavu připravenou s Židovským muzeem v Praze Přetnuté životy & Archy rodiny Maierovy. V současné době probíhají online workshopy pro studenty Život by mohl být tak krásný, které tematicky vycházejí z deníků Ruth Maierové, o níž výstava pojednává.

Vrcholem sezóny pak bude výstava založená na dlouhodobém výzkumu poválečné historie vily Löw-Beer, kdy budova téměř šedesát let sloužila jako středoškolský internát. O prázdninách už potřetí spojíme síly s Kinem Art a v zahradě vily opět vznikne letní kino. Na léto připravujeme také jednu novinku - open air divadelní představení.

Číst dál...

Letní příměstské tábory: Z prvohor do Vily Löw-Beer v Brně

Ve spolupráci s Lipkou jsme na léto připravili příměstský tábor, který budeme realizovat ve dvou termínech 19.–23. 7. a  26.–30. 7. 2021. Vydejte se s námi na jedinečnou cestu od prvohorní pouště po městský park. Prozkoumejme vývoj místa, na kterém se odvíjel příběh industriálního centra v srdci Moravy.

Tábor je určený dětem od 7 do 11 let (I. stupeň ZŠ) a probíhá v jedinečných prostorách interiéru a zahrady secesní Vily Löw-Beer v Brně. Součástí ceny tábora je celodenní stravování i výlet. Přihlašování probíhá již nyní, online na webu Lipky: www.lipka.cz/tabory

Číst dál...

Nová hra pro děti v zahradě vily Löw-Beer

Čarokrásná zahrady vily Löw-Beer je domovem mnoha zvířátek. Bydlí tu také rozpustilá veverčí holka Věrka. I když je ještě maličká, dobře ví, že veverky si musí dělat zásoby na horší časy a zimní období. Má však každý den tolik starostí a práce! Lekce akrobacie a skákaní, průzkum zahrady, hraní s ostatními zvířecími kamarády.

A navíc je také trochu zapomnětlivá... Pomůžete veverce Věrce najít zapomenutou skrýš s oříšky v naší zahradě? Pokud se vám to podaří, odměna vás nemine. Herní brožurku Oříšky pro veverku Věrku si můžete vyzvednout na pokladně vily/v průchodu do zahrady nebo stáhnout pod tímto odkazem a vytisknout doma.

Číst dál...
červen 2022
Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Dětský den ve vile Löw-Beer 2018

V sobotu 26. května 2018 se v areálu Vily Löw-Beer v Brně konal dětský den s podtitulem "Hrajeme si...". Pro děti byly v zahradě připraveny soutěže ve stylu 70. let – chůze na chůdách, skákání v pytli, kuličky, siloměr, deskové hry, stolní fotbálek a mnoho dalšího. Malí soutěžící měli za úkol obejít celkem šest stanovišť, na nichž získávali razítka a poté si mohli vybrat malou odměnu. Mediálním partnerem akce bylo Rádio Petrov, které také připravilo jedno ze soutěžních stanovišť se zábavnými úkoly. 

Během dne v zahradě proběhlo několik pohádkových divadelních představení, vystoupily soubory Maňadlo, Kamarádi dvojka a Paravánek; velký zájem vzbudily také projížďky na poníkovi. Ve vile se konaly speciální prohlídky přizpůsobené dětem, které expozici prozkoumaly pomocí pracovního listu v doprovodu rodičů a ochotné průvodkyně – Grety Tugendhat. Bohatý program a krásné počasí do areálu vily přilákaly celkem 2 550 návštěvníků.

 

Více fotografií zobrazíte kliknutím na následující odkaz:

DD 2018 oprava