Jaké výstavy a akce letos vila Löw-Beer připravuje?

Jakmile se zlepší epidemiologická situace a bude možné vilu otevřít pro návštěvníky, zahájíme dvojvýstavu připravenou s Židovským muzeem v Praze Přetnuté životy & Archy rodiny Maierovy. V současné době probíhají online workshopy pro studenty Život by mohl být tak krásný, které tematicky vycházejí z deníků Ruth Maierové, o níž výstava pojednává.

Vrcholem sezóny pak bude výstava založená na dlouhodobém výzkumu poválečné historie vily Löw-Beer, kdy budova téměř šedesát let sloužila jako středoškolský internát. O prázdninách už potřetí spojíme síly s Kinem Art a v zahradě vily opět vznikne letní kino. Na léto připravujeme také jednu novinku - open air divadelní představení.

Číst dál...

Letní příměstské tábory: Z prvohor do Vily Löw-Beer v Brně

Ve spolupráci s Lipkou jsme na léto připravili příměstský tábor, který budeme realizovat ve dvou termínech 19.–23. 7. a  26.–30. 7. 2021. Vydejte se s námi na jedinečnou cestu od prvohorní pouště po městský park. Prozkoumejme vývoj místa, na kterém se odvíjel příběh industriálního centra v srdci Moravy.

Tábor je určený dětem od 7 do 11 let (I. stupeň ZŠ) a probíhá v jedinečných prostorách interiéru a zahrady secesní Vily Löw-Beer v Brně. Součástí ceny tábora je celodenní stravování i výlet. Přihlašování probíhá již nyní, online na webu Lipky: www.lipka.cz/tabory

Číst dál...

Nová hra pro děti v zahradě vily Löw-Beer

Čarokrásná zahrady vily Löw-Beer je domovem mnoha zvířátek. Bydlí tu také rozpustilá veverčí holka Věrka. I když je ještě maličká, dobře ví, že veverky si musí dělat zásoby na horší časy a zimní období. Má však každý den tolik starostí a práce! Lekce akrobacie a skákaní, průzkum zahrady, hraní s ostatními zvířecími kamarády.

A navíc je také trochu zapomnětlivá... Pomůžete veverce Věrce najít zapomenutou skrýš s oříšky v naší zahradě? Pokud se vám to podaří, odměna vás nemine. Herní brožurku Oříšky pro veverku Věrku si můžete vyzvednout na pokladně vily/v průchodu do zahrady nebo stáhnout pod tímto odkazem a vytisknout doma.

Číst dál...
červenec 2022
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Příměstský tábor Tajuplná vila Löw-Beer 2018

Od 9. do 13. 7. a od 16. do 20. 7. 2018 probíhaly ve Vile Löw-Beer v Brně dva příměstské tábory Tajuplná vila Löw-Beer připravené ve spolupráci se střediskem environmentálního vzdělávání Lipka. Na táboře jsme s dětmi objevovali čtvrť Černá Pole, zaměřili se na období vzniku Löw-Beerovy vily a dozvěděli se informace o prvních majitelích vily, rodině Fuhrmannů.

Program tábora byl zaměřen také na environmentální témata. Děti prozkoumaly kvalitu i obyvatele vody v parku Lužánky, přemýšlely o znečišťování vzduchu v souvislosti s rozvojem průmyslu. Během výletu na horu Květnici u Tišnova s přírodovědcem Muzea Brněnska narazily na téma proměn krajiny v souvislosti s lidským osídlením. Před výstupem na Květnici společně stihli navštívit výstavu Šelmy České republiky a mineralogickou expozici v Podhoráckém muzeu. Děti podnikly také výpravu na Židovský hřbitov v Brně, kde pátraly po rodině Löw-Beerů. Týden plný her a zábavy úspěšně zakončilo nalezení pokladu ve vile.

Více fotografií zobrazíte kliknutím na následující odkaz: