Jaké výstavy a akce letos vila Löw-Beer připravuje?

Jakmile se zlepší epidemiologická situace a bude možné vilu otevřít pro návštěvníky, zahájíme dvojvýstavu připravenou s Židovským muzeem v Praze Přetnuté životy & Archy rodiny Maierovy. V současné době probíhají online workshopy pro studenty Život by mohl být tak krásný, které tematicky vycházejí z deníků Ruth Maierové, o níž výstava pojednává.

Vrcholem sezóny pak bude výstava založená na dlouhodobém výzkumu poválečné historie vily Löw-Beer, kdy budova téměř šedesát let sloužila jako středoškolský internát. O prázdninách už potřetí spojíme síly s Kinem Art a v zahradě vily opět vznikne letní kino. Na léto připravujeme také jednu novinku - open air divadelní představení.

Číst dál...

Letní příměstské tábory: Z prvohor do Vily Löw-Beer v Brně

Ve spolupráci s Lipkou jsme na léto připravili příměstský tábor, který budeme realizovat ve dvou termínech 19.–23. 7. a  26.–30. 7. 2021. Vydejte se s námi na jedinečnou cestu od prvohorní pouště po městský park. Prozkoumejme vývoj místa, na kterém se odvíjel příběh industriálního centra v srdci Moravy.

Tábor je určený dětem od 7 do 11 let (I. stupeň ZŠ) a probíhá v jedinečných prostorách interiéru a zahrady secesní Vily Löw-Beer v Brně. Součástí ceny tábora je celodenní stravování i výlet. Přihlašování probíhá již nyní, online na webu Lipky: www.lipka.cz/tabory

Číst dál...

Nová hra pro děti v zahradě vily Löw-Beer

Čarokrásná zahrady vily Löw-Beer je domovem mnoha zvířátek. Bydlí tu také rozpustilá veverčí holka Věrka. I když je ještě maličká, dobře ví, že veverky si musí dělat zásoby na horší časy a zimní období. Má však každý den tolik starostí a práce! Lekce akrobacie a skákaní, průzkum zahrady, hraní s ostatními zvířecími kamarády.

A navíc je také trochu zapomnětlivá... Pomůžete veverce Věrce najít zapomenutou skrýš s oříšky v naší zahradě? Pokud se vám to podaří, odměna vás nemine. Herní brožurku Oříšky pro veverku Věrku si můžete vyzvednout na pokladně vily/v průchodu do zahrady nebo stáhnout pod tímto odkazem a vytisknout doma.

Číst dál...
červenec 2022
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Hradozámecká noc 2018

Vila Löw-Beer v Brně se už počtvrté připojila k celorepublikovému festivalu Hradozámecká noc pořádanému Národním památkovým ústavem. V sobotu 25. 8. 2018 si návštěvníci mohli užít netradiční prohlídky vily a hudební program v kouzelné atmosféře noční zahrady.

V 19 hodin vystoupila brněnská kapela The 6 Fireballs, která zahrála skladby klasického rock’n’rollu z období let 1950–1962. Zazněly například hity Billa Haleya, Chucka Berryho nebo Elvise Presleyho. The 6 Fireballs předvedli skvělou show, rozproudili publikum svižnými rytmy, a tak se v zahradě i tančilo.

Po pauze přišlo zklidnění – mezinárodní trio písničkářů (Jiří Vondrák, Tolek Muracki, Alexej Kudryavtsev) připomnělo dílo legendárního básníka a hudebníka Bulata Okudžavy. Celý program byl malou připomínkou pražského jara a událostí srpna 1968. Bulat Okudžava totiž jako jeden z mála podepsal petici proti vstupu sovětských vojsk do Československa.

Během večera proběhlo celkem sedm speciálních prohlídek vily. Trasa spojila to nejlepší z I. a II. prohlídkového okruhu a navíc návštěvníky zavedla i do běžně nepřístupné knihovny. Poprvé také bylo ve zlatém pokoji k vidění nově naistalované video z loňského setkání potomků rodin Löw-Beer, Stiassni a Tugendhat, které nyní zůstává součástí expozice.

 

Více fotografií zobrazíte kliknutím na následující odkaz:

 

 HZN 2018 kalendar