Jaké výstavy a akce letos vila Löw-Beer připravuje?

Jakmile se zlepší epidemiologická situace a bude možné vilu otevřít pro návštěvníky, zahájíme dvojvýstavu připravenou s Židovským muzeem v Praze Přetnuté životy & Archy rodiny Maierovy. V současné době probíhají online workshopy pro studenty Život by mohl být tak krásný, které tematicky vycházejí z deníků Ruth Maierové, o níž výstava pojednává.

Vrcholem sezóny pak bude výstava založená na dlouhodobém výzkumu poválečné historie vily Löw-Beer, kdy budova téměř šedesát let sloužila jako středoškolský internát. O prázdninách už potřetí spojíme síly s Kinem Art a v zahradě vily opět vznikne letní kino. Na léto připravujeme také jednu novinku - open air divadelní představení.

Číst dál...

Letní příměstské tábory: Z prvohor do Vily Löw-Beer v Brně

Ve spolupráci s Lipkou jsme na léto připravili příměstský tábor, který budeme realizovat ve dvou termínech 19.–23. 7. a  26.–30. 7. 2021. Vydejte se s námi na jedinečnou cestu od prvohorní pouště po městský park. Prozkoumejme vývoj místa, na kterém se odvíjel příběh industriálního centra v srdci Moravy.

Tábor je určený dětem od 7 do 11 let (I. stupeň ZŠ) a probíhá v jedinečných prostorách interiéru a zahrady secesní Vily Löw-Beer v Brně. Součástí ceny tábora je celodenní stravování i výlet. Přihlašování probíhá již nyní, online na webu Lipky: www.lipka.cz/tabory

Číst dál...

Nová hra pro děti v zahradě vily Löw-Beer

Čarokrásná zahrady vily Löw-Beer je domovem mnoha zvířátek. Bydlí tu také rozpustilá veverčí holka Věrka. I když je ještě maličká, dobře ví, že veverky si musí dělat zásoby na horší časy a zimní období. Má však každý den tolik starostí a práce! Lekce akrobacie a skákaní, průzkum zahrady, hraní s ostatními zvířecími kamarády.

A navíc je také trochu zapomnětlivá... Pomůžete veverce Věrce najít zapomenutou skrýš s oříšky v naší zahradě? Pokud se vám to podaří, odměna vás nemine. Herní brožurku Oříšky pro veverku Věrku si můžete vyzvednout na pokladně vily/v průchodu do zahrady nebo stáhnout pod tímto odkazem a vytisknout doma.

Číst dál...
červen 2022
Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Meeting Brno

Vila Löw-Beer v Brně poskytla své prostory pro několik akcí konaných v rámci festivalu Meeting Brno:

4. září 2020

16:00 „Ten, kdo zachrání jeden život, zachrání svět” – debata věnovaná příběhu „Schindlerových Židů” a jeho odkazu pro současnost.

S jakými podobami antisemitismu či jiné rasové nesnášenlivosti se dnes u nás a ve světě potýkáme a jak jim čelit?

Debatovali:
Eva Lustigová – spoluzakladatelka a výkonná ředitelka nově vznikajícího Nadačního fondu Arnošta Lustiga
Daniel Low-Beer – autor knihy Archy života. Historie rodu Löw-Beer (Books & Pipes, 2019). Příběhy rodiny, která stála v pozadí Schindlerovy archy i vil Tugendhat a Löw-Beer. Součástí programu je prezentace této knihy.

Moderoval: Petr Brod – publicista a historik

19:00 Otevření stezky po stopách rodiny Löw-Beer s koncertem ve vile Tugendhat

Seznámení se s těmi, kteří postavili vilu Tugendhat, ale také továrnu, která se stala tzv. Schindlerovou archou proslavenou filmem Stevena Spielberga Schindlerův seznam. Spoluautor nové brněnské stezky Daniel Low-Beer představil její první dvě zastavení. Následoval koncert ve vile Tugendhat.

14. září 2020

17:00 Neznámé album – prezentace nově objevené fotodokumentace vily Ernsta Löw-Beera 

Zázraky se někdy stávají! Mezi takové okamžiky patřila chvíle, kdy manželé Daniela Hammer-Tugendhat a Ivo Hammer, nositelé Ceny města Brna za mezinárodní spolupráci, při setkání na festivalu Meeting Brno 2017 obdrželi od svých příbuzných z rodiny Löw-Beer objemné bílé fotoalbum s detailní fotodokumentací brněnské vily na ulici Kalvodova 8, posledního domu, který si rodina v Brně nechala postavit. Zadavatelem stavby byl Ernst Löw-Beer, bratranec Grety Tugendhat, majitelky vily Tugendhat a matky Daniely Hammer-Tugendhat. O domě, díle vídeňských architektů Baumfelda a Schlesingera, promluvil historik architektury Vladimír Šlapeta a konzervátor a restaurátor Ivo Hammer, kteří představil zmíněné album a okolnosti svého amerického přednáškového turné.