Jaké výstavy a akce letos vila Löw-Beer připravuje?

Jakmile se zlepší epidemiologická situace a bude možné vilu otevřít pro návštěvníky, zahájíme dvojvýstavu připravenou s Židovským muzeem v Praze Přetnuté životy & Archy rodiny Maierovy. V současné době probíhají online workshopy pro studenty Život by mohl být tak krásný, které tematicky vycházejí z deníků Ruth Maierové, o níž výstava pojednává.

Vrcholem sezóny pak bude výstava založená na dlouhodobém výzkumu poválečné historie vily Löw-Beer, kdy budova téměř šedesát let sloužila jako středoškolský internát. O prázdninách už potřetí spojíme síly s Kinem Art a v zahradě vily opět vznikne letní kino. Na léto připravujeme také jednu novinku - open air divadelní představení.

Číst dál...

Letní příměstské tábory: Z prvohor do Vily Löw-Beer v Brně

Ve spolupráci s Lipkou jsme na léto připravili příměstský tábor, který budeme realizovat ve dvou termínech 19.–23. 7. a  26.–30. 7. 2021. Vydejte se s námi na jedinečnou cestu od prvohorní pouště po městský park. Prozkoumejme vývoj místa, na kterém se odvíjel příběh industriálního centra v srdci Moravy.

Tábor je určený dětem od 7 do 11 let (I. stupeň ZŠ) a probíhá v jedinečných prostorách interiéru a zahrady secesní Vily Löw-Beer v Brně. Součástí ceny tábora je celodenní stravování i výlet. Přihlašování probíhá již nyní, online na webu Lipky: www.lipka.cz/tabory

Číst dál...

Nová hra pro děti v zahradě vily Löw-Beer

Čarokrásná zahrady vily Löw-Beer je domovem mnoha zvířátek. Bydlí tu také rozpustilá veverčí holka Věrka. I když je ještě maličká, dobře ví, že veverky si musí dělat zásoby na horší časy a zimní období. Má však každý den tolik starostí a práce! Lekce akrobacie a skákaní, průzkum zahrady, hraní s ostatními zvířecími kamarády.

A navíc je také trochu zapomnětlivá... Pomůžete veverce Věrce najít zapomenutou skrýš s oříšky v naší zahradě? Pokud se vám to podaří, odměna vás nemine. Herní brožurku Oříšky pro veverku Věrku si můžete vyzvednout na pokladně vily/v průchodu do zahrady nebo stáhnout pod tímto odkazem a vytisknout doma.

Číst dál...
srpen 2022
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Nechte se létem unášet na vlně swingu a rock 'n' rollu

Červenec a srpen budou patřit hudebnímu Retro létu. V jedinečné atmosféře zahrady Vily Löw-Beer v Brně proběhnou tři koncerty, které nás prostřednictvím hudby a tance přenesou do éry 30. až 60. let minulého století.

Dva sobotní podvečery se ponesou na vlně swingu, vystoupí orchestr Melody Gentlemen a taneční skupina Swingteam Dubňany. Na závěrečném koncertu nabídne KR BANDA blues – rock 'n' roll a šansony, zazní i legendární písně kapely The Beatles v podání The Bugles.

První ze série tří koncertů Retro léta nazvaný Každý tančí swing proběhne 8. července v 18 hodin. Orchestr Melody Gentlemen zahraje československé swingové evergreeny z 30. a 40. let minulého století, slavné filmové melodie i mezinárodní taneční šlágry té doby. Swingteam Dubňany pak předvede ukázky swingových tanců, jako jsou charleston, lindy hop, balboa, shag nebo boogie woogie.

Naučené taneční kreace můžete uplatnit 5. srpna od 17 hodin na Tanečním čaji o páté. K tanci i poslechu zahraje lednický orchestr Melody Gentlemen, který se svým hudebním projevem, nástrojovým obsazením i celkovým stylem snaží přiblížit populárním prvorepublikovým orchestrům.

Poslední koncert Hvězdy, které nehasnou se uskuteční 26. srpna od 19 hodin v rámci Hradozámecké noci. Tentokrát se přesuneme do druhé poloviny 20. století. Zazní blues – rock 'n' roll a šansony v podání brněnské kapely KR BANDA a také nestárnoucí melodie The Beatles, které zahraje pražský revival The Bugles. Na závěr večera se můžete těšit na překvapení!

Retro léto je připraveno ve spolupráci s Městskou částí Brno-sever a Kulturním střediskem Omega.

 

Vstupné: Každý tančí swing 190 Kč, Taneční čaj o páté 160 Kč, Hvězdy, které nehasnou 290 Kč

Vstupné na koncerty je jednotné, nejsou poskytovány žádné slevy.

Předprodej probíhá na pokladně vily, úterý až neděle v čase 10–18 hodin.

Rezervace na tel. čísle: 545 211 352

 

Melody Gentlemen