Jaké výstavy a akce letos vila Löw-Beer připravuje?

Jakmile se zlepší epidemiologická situace a bude možné vilu otevřít pro návštěvníky, zahájíme dvojvýstavu připravenou s Židovským muzeem v Praze Přetnuté životy & Archy rodiny Maierovy. V současné době probíhají online workshopy pro studenty Život by mohl být tak krásný, které tematicky vycházejí z deníků Ruth Maierové, o níž výstava pojednává.

Vrcholem sezóny pak bude výstava založená na dlouhodobém výzkumu poválečné historie vily Löw-Beer, kdy budova téměř šedesát let sloužila jako středoškolský internát. O prázdninách už potřetí spojíme síly s Kinem Art a v zahradě vily opět vznikne letní kino. Na léto připravujeme také jednu novinku - open air divadelní představení.

Číst dál...

Letní příměstské tábory: Z prvohor do Vily Löw-Beer v Brně

Ve spolupráci s Lipkou jsme na léto připravili příměstský tábor, který budeme realizovat ve dvou termínech 19.–23. 7. a  26.–30. 7. 2021. Vydejte se s námi na jedinečnou cestu od prvohorní pouště po městský park. Prozkoumejme vývoj místa, na kterém se odvíjel příběh industriálního centra v srdci Moravy.

Tábor je určený dětem od 7 do 11 let (I. stupeň ZŠ) a probíhá v jedinečných prostorách interiéru a zahrady secesní Vily Löw-Beer v Brně. Součástí ceny tábora je celodenní stravování i výlet. Přihlašování probíhá již nyní, online na webu Lipky: www.lipka.cz/tabory

Číst dál...

Nová hra pro děti v zahradě vily Löw-Beer

Čarokrásná zahrady vily Löw-Beer je domovem mnoha zvířátek. Bydlí tu také rozpustilá veverčí holka Věrka. I když je ještě maličká, dobře ví, že veverky si musí dělat zásoby na horší časy a zimní období. Má však každý den tolik starostí a práce! Lekce akrobacie a skákaní, průzkum zahrady, hraní s ostatními zvířecími kamarády.

A navíc je také trochu zapomnětlivá... Pomůžete veverce Věrce najít zapomenutou skrýš s oříšky v naší zahradě? Pokud se vám to podaří, odměna vás nemine. Herní brožurku Oříšky pro veverku Věrku si můžete vyzvednout na pokladně vily/v průchodu do zahrady nebo stáhnout pod tímto odkazem a vytisknout doma.

Číst dál...

Hradozámecká noc 2016

Čtyři slavné brněnské vily uvítaly v sobotu večer stovky návštěvníků v netradičním čase. V rámci festivalu Hradozámecká noc 2016 přichystaly komentované prohlídky interiérů nebo koncerty v zahradě.

Po loňském úspěchu se i letos zapojila rodičovská vila Grety Tugendhat – Vila Löw-Beer v Brně. Na zahradě vily Löw-Beer vystoupily brněnské jazzové legendy se sólisty Helenou Blehárovou a Tiborem Lenským a zazněly evergreeny minulého století.

Velký potlesk patřil i mladému gospelovému sboru Skyey gospel, který zazpíval tradiční gospely i moderní skladby v gospelových úpravách. Před koncertem a po něm probíhaly komentované prohlídky expozice zasazené do interiéru vily. Návštěvníci měli jedinečnou možnost podívat se do technického zázemí a na půdu vily. Rozšíření běžné prohlídkové trasy bylo přichystané speciálně pro Hradozámeckou noc.

Program ve vile Löw-Beer plný komentovaných prohlídek a jazzového a gospelového koncertu zakončil těsně před 22. hodinou secesní ohňostroj. Akce zaznamenala velký úspěch, festivalové noci se ve vile Löw-Beer zúčastnilo více než šest set návštěvníků. Komentované prohlídky probíhaly po čtvrt hodině a některé časy byly vyprodány dlouho dopředu, dům více návštěvníků ani nepojme.

Vilová noc byla součástí národního festivalu Hradozámecká noc 2016, do kterého se zapojily další státní a soukromé památkové objekty a už nyní je jisté, že tradice bude pokračovat.

 

Více fotografií zobrazíte kliknutím na následující odkaz: