Jaké výstavy a akce letos vila Löw-Beer připravuje?

Jakmile se zlepší epidemiologická situace a bude možné vilu otevřít pro návštěvníky, zahájíme dvojvýstavu připravenou s Židovským muzeem v Praze Přetnuté životy & Archy rodiny Maierovy. V současné době probíhají online workshopy pro studenty Život by mohl být tak krásný, které tematicky vycházejí z deníků Ruth Maierové, o níž výstava pojednává.

Vrcholem sezóny pak bude výstava založená na dlouhodobém výzkumu poválečné historie vily Löw-Beer, kdy budova téměř šedesát let sloužila jako středoškolský internát. O prázdninách už potřetí spojíme síly s Kinem Art a v zahradě vily opět vznikne letní kino. Na léto připravujeme také jednu novinku - open air divadelní představení.

Číst dál...

Letní příměstské tábory: Z prvohor do Vily Löw-Beer v Brně

Ve spolupráci s Lipkou jsme na léto připravili příměstský tábor, který budeme realizovat ve dvou termínech 19.–23. 7. a  26.–30. 7. 2021. Vydejte se s námi na jedinečnou cestu od prvohorní pouště po městský park. Prozkoumejme vývoj místa, na kterém se odvíjel příběh industriálního centra v srdci Moravy.

Tábor je určený dětem od 7 do 11 let (I. stupeň ZŠ) a probíhá v jedinečných prostorách interiéru a zahrady secesní Vily Löw-Beer v Brně. Součástí ceny tábora je celodenní stravování i výlet. Přihlašování probíhá již nyní, online na webu Lipky: www.lipka.cz/tabory

Číst dál...

Nová hra pro děti v zahradě vily Löw-Beer

Čarokrásná zahrady vily Löw-Beer je domovem mnoha zvířátek. Bydlí tu také rozpustilá veverčí holka Věrka. I když je ještě maličká, dobře ví, že veverky si musí dělat zásoby na horší časy a zimní období. Má však každý den tolik starostí a práce! Lekce akrobacie a skákaní, průzkum zahrady, hraní s ostatními zvířecími kamarády.

A navíc je také trochu zapomnětlivá... Pomůžete veverce Věrce najít zapomenutou skrýš s oříšky v naší zahradě? Pokud se vám to podaří, odměna vás nemine. Herní brožurku Oříšky pro veverku Věrku si můžete vyzvednout na pokladně vily/v průchodu do zahrady nebo stáhnout pod tímto odkazem a vytisknout doma.

Číst dál...

Doprovodný program k výstavě Auta brněnských továrníků

V galerii Celnice je od pátku 9. září k vidění nová výstava připravená ve spolupráci s Technickým muzeem v Brně, která představuje automobilismus první poloviny 20. století v Českých zemích na příkladu aut brněnských textilních podnikatelů Löw-Beer, Stiassni a Tugendhat.

Doprovodný program probíhal od pátku do neděle. V pátek 9. září v 15.30 hodin se ve vile Stiassni připravila ke startu historická vozidla. Slavnostní jízda pokračovala ulicemi Brna a v 16:40 se zastavila na náměstí Svobody. Jejich příjezd do vily Löw-Beer současně zahájil třídenní víkendovou výstavu historických vozidel na zahradě vily. Návštěvníci měli jedinečnou příležitost shlédnout luxusní vozidla tehdejších silnic, která si mohla dovolit pouze aristokracie nebo movití podnikatelé. Byl mezi nimi i vůz Austro Daimler z roku 1910 ze sbírek TMB, který je kulturní památkou. Vozy Tatra 30, Tatra 57, Praga Alfa z roku 1939 nebo Chevrolet Confederade Deluxe ze soukromých sbírek.

K dokreslení atmosféry představil Salon první republiky na komentované módní přehlídce eleganci a styl od secese po konec 30. let 20. století. 

Výstava v galerii Celnice je volně přístupná, bez bariér a potrvá do 20. 11. 2016.

 

Více fotografií zobrazíte kliknutím na následující odkaz: