Jaké výstavy a akce letos vila Löw-Beer připravuje?

Jakmile se zlepší epidemiologická situace a bude možné vilu otevřít pro návštěvníky, zahájíme dvojvýstavu připravenou s Židovským muzeem v Praze Přetnuté životy & Archy rodiny Maierovy. V současné době probíhají online workshopy pro studenty Život by mohl být tak krásný, které tematicky vycházejí z deníků Ruth Maierové, o níž výstava pojednává.

Vrcholem sezóny pak bude výstava založená na dlouhodobém výzkumu poválečné historie vily Löw-Beer, kdy budova téměř šedesát let sloužila jako středoškolský internát. O prázdninách už potřetí spojíme síly s Kinem Art a v zahradě vily opět vznikne letní kino. Na léto připravujeme také jednu novinku - open air divadelní představení.

Číst dál...

Letní příměstské tábory: Z prvohor do Vily Löw-Beer v Brně

Ve spolupráci s Lipkou jsme na léto připravili příměstský tábor, který budeme realizovat ve dvou termínech 19.–23. 7. a  26.–30. 7. 2021. Vydejte se s námi na jedinečnou cestu od prvohorní pouště po městský park. Prozkoumejme vývoj místa, na kterém se odvíjel příběh industriálního centra v srdci Moravy.

Tábor je určený dětem od 7 do 11 let (I. stupeň ZŠ) a probíhá v jedinečných prostorách interiéru a zahrady secesní Vily Löw-Beer v Brně. Součástí ceny tábora je celodenní stravování i výlet. Přihlašování probíhá již nyní, online na webu Lipky: www.lipka.cz/tabory

Číst dál...

Nová hra pro děti v zahradě vily Löw-Beer

Čarokrásná zahrady vily Löw-Beer je domovem mnoha zvířátek. Bydlí tu také rozpustilá veverčí holka Věrka. I když je ještě maličká, dobře ví, že veverky si musí dělat zásoby na horší časy a zimní období. Má však každý den tolik starostí a práce! Lekce akrobacie a skákaní, průzkum zahrady, hraní s ostatními zvířecími kamarády.

A navíc je také trochu zapomnětlivá... Pomůžete veverce Věrce najít zapomenutou skrýš s oříšky v naší zahradě? Pokud se vám to podaří, odměna vás nemine. Herní brožurku Oříšky pro veverku Věrku si můžete vyzvednout na pokladně vily/v průchodu do zahrady nebo stáhnout pod tímto odkazem a vytisknout doma.

Číst dál...
červen 2023
Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Hradozámecká noc 2017

V sobotu 26. srpna 2017 se ve Vile Löw-Beer v Brně již potřetí uskutečnila Hradozámecká noc. Od 18 do 24 hodin se konaly netradiční komentované prohlídky vily, během nichž se návštěvníci podívali i na místa jindy nepřístupná, jako je knihovna nebo půda. Průvodci také odhalili tajemství zlatého pokoje, které při běžných prohlídkách zůstává skryto.

Hlavní program Hradozámecké noci probíhal v zahradě, kde v 19 hodin odstartoval koncert Hvězdy, které nehasnou. Zaznělo to nejlepší z hudby 60. let včetně hitů The Beatles. Koncert připravený ve spolupráci s Městskou částí Brno-sever a Kulturním střediskem Omega tak završil letošní vilové Retro léto. Vystoupila brněnská skupina KR BANDA (blues, rock 'n' roll, šansony) a pražští The BUGLES (The Beatles Revival).

Příjemný večer zakončila komentovaná módní přehlídka připravená Salonem první republiky, která představila vývoj módních trendů v letech 1950 až 1970. Překvapením na závěr byla ukázka dobových koupacích úborů, kdy se diváci mohli pokochat pohledem na nohavičkové plavky z počátku století i bikiny z 60. let.

 

Více fotografií zobrazíte kliknutím na následující odkaz:

 

 

hradozamecka noc2017